CLASS            01    Very Novce

1  Wolontair                                          Tammy Wood

2  Oxnead Avril                                      Helen Cotton

3  Oxnead Haze                                      Helen Cotton

4  Bayer                                               Annie Guess

5  Oxnead Haven                                    Amanda Nelson

6  Majorie                                             Claire Gray

 

CLASS      02    Pairs Baton Relay

1  Hydelea Neyo                                     Danielle Essery

1  Senta                                                Imogen Anthony

2  Walter van de Haflingerstal                   Stacy Partlett

2  Britana                                             Katie Barker

3  Regis                                                Selena Ford

3  Silvretta Whirlwind                              Kate Hands-Harvey

 

CLASS      03    Novice Jumping

1  Senta                                                Imogen Anthony

2  Garway Wiseguy                                 Louise Sawalha

3  Oxnead Schann                                  Hazel Allin

4  Woodbrown Phoebe                           Nichola Glaser

5  Stanly                                               Jenny Pratt

6  Sultan                                               Emily Bambridge

 

CLASS      04    Intermediate Jumping

1  Regis                                                Selena Ford

2  Stanly                                               Jenny Pratt

3  Britana                                             Izzy Barker

4  Oxnead Halo                                      Samantha Ramsey

5  Hydelea Neyo                                     Danielle Essery

6  Brit van’t Groeske                               Geraldine Vinicombe

 

CLASS      05    Open Jumping

1  Britana                                             Izzy Barker

2  Oxnead Act One                                  Claire Brown

3  Nikos de Geramont                              Linda Milroy

4  Rowantree Ash                                   Nichola Glaser

5  Otztaler Wichado                                Amy Parkes

 

CLASS      06    Potential RDA

1  Oxnead Odette                                   Petra Ingram

2  Hobart Samuel Pepys                           Nichola Glaser

3  Spring Mead Monet                             Joy Irvine

4  Dani Kathryn                                      Sarah Dicken

5  Otztaler Sakela                                   Heather Miller

6  Otztaler Sundara                                 Lindsey Walton

 

CLASS      07    Potential Driving for the Disabled

1  Spring Mead Aberdare                         Mick Ingram

2  Limerick Sligo                                     Hannah Hadfield

3  Walter van de Haflingerstal                   Donna Partlett

4  Darian                                              Stacy Partlett

4  Spring Mead Monet                             Joy Irvine

5  Dani Kathryn                                      Sarah Dicken

6  Oxnead Haven                                    Amanda Nelso

CLASS      08    RDA – Ridden

1  Earendil Phoenix                                 Bobbie Houghton

2  Spring Mead Aberdare                         Petra Ingram

3  Regis                                                Selena Ford

4  Limerick Sligo                                     Hannah Hadfield

4  Silvretta Athlete                                  Catherine Hood

5  Majorie                                             Claire Gray

5  Nugget                                              Elly Koopman

6  Silvretta Acrobat                                 Jan Hebblethwaite

6  Woodbrown Phoebe                           Bobbie Houghton

 

CLASS      09    Restricted Prelim Dressage

1  Silvretta Genelle                                  Ryan Dimmock

2  Stylo van de Edelweiss                          Tammy Wood

3  Wolontair                                          Tammy Wood

4  Sultan                                               Emily Bambridge

5  Senta                                                Imogen Anthony

6  Silvretta Bavarian Breeze                      Katie Stevenson

7  Oxnead Halo                                      Samantha Ramsey

8  Regis                                                Selena Ford

9  Spring Mead Cascade                           Laura Neale

10  Limerick Rathea                                  Michelle Lomax

 

CLASS      10    Open Prelim Dressage

1  Oxnead Axcell                                     Sandy McSweeney

2  Oxnead Schann                                  Hazel Allin

3  Majorie                                             Claire Gray

4  Woodbrown Phoxglove                        Katie Stewart

5  Stanly                                               Jenny Pratt

6  Woodbrown Phoebe                           Bobbie Houghton

7  Earendil Phoenix                                 Bobbie Houghton

8  Oxnead Argon                                    Tracy Osak

9  Oxnead Haze                                      Helen Cotton

 

 

 

CLASS      11    Restricted Novice Dressage

1  Oxnead Schann                                  Hazel Allin

2  Nikos de Geramont                              Linda Milroy

3  Oxnead Argon                                    Tracy Osak

 

CLASS      12    Open Novice Dressage

1  Rowantree Ash                                   Nichola Glaser

2  Otztaler Wichado                                Amy Parkes

3  Nugget                                              Elly Koopman

4  Woodbrown Phoebe                           Bobbie Houghton

5  Earendil Phoenix                                 Bobbie Houghton

6  Silvretta Whirlwind                              Kate Hands-Harvey

 

CLASS      13    Restricted Elementary Dressage

1  Otztaler Wichado                                Amy Parkes

2  Silvretta Whirlwind                              Kate Hands-Harvey

 

CLASS      14    Open Elementary & Medium Dressage

1  Rowantree Ash                                   Nichola Glaser

2  Oxnead Act One                                  Claire Brown

3  Nikos de Geramont                              Linda Milroy

 

CLASS      15    Dressage to Music

1  Oxnead Act One                                  Claire Brown

2  Otztaler Wichado                                Amy Parkes

3  Oxnead Axcell                                     Sandy McSweeney

4  Rowantree Ash                                   Nichola Glaser

 

CLASS      16    Riding Club Test – Junior

1  Senta                                                Imogen Anthony

 

CLASS      17    Riding Club Test – Novice

1  Sultan                                               Emily Bambridge

2  Woodbrown Phoxglove                        Katie Stewart

3  Majorie                                             Claire Gray

3  Walter van de Haflingerstal                   Donna Partlett

5  Britana                                             Izzy Barker

5  Earendil Phoenix                                 Bobbie Houghton

7  Limerick Rathea                                  Michelle Lomax

8  Spring Mead Cascade                           Laura Neale

 

CLASS      18    Riding Club Test – Open

1  Nobles                                              Lindsey Walton

2  Woodbrown Phoebe                           Bobbie Houghton

3  Majorie                                             Claire Gray

 

 

 

CLASS      22    Junior Best Turnout – Mounted

1  Oxnead Nimmo                                   Lily Donovan

2  Limerick Sligo                                     Benjamin Hadfield

3  Senta                                                Imogen Anthony

4  Silvretta Bavarian Breeze                      Katie Stevenson

 

CLASS      23    Best Condition & Turnout – Youngstock

1  New Dawn                                         Susan Butland

2  Spring Mead Monet                             Joy Irvine

3  Dani Kathryn                                      Sarah Dicken

4  Otztaler Sakela                                   Lindsey Miller

5  Hobart Artizan                                    Danielle Baron

6  Otztaler Sundara                                 Lindsey Walton

 

CLASS      24    Yearling Colt or Gelding

1  Hobart Samuel Pepys                           Nichola Glaser

 

CLASS      25    Two Year Old Colt or Gelding

1  Bernstein                                          Mark Walters

2  Deansford Nadir                                 Helen Shinton

 

CLASS      26    Three Year old Stallion or Gelding

1  Spring Mead Monet                             Joy Irvine

2  Otztaler Sundara                                 Lindsey Walton

3  Darian                                              Stacy Partlett

 

CLASS      27    Yearling Filly

1  Scheiferstein Schrana                          Amanda Morgan

2  Renaissance                                       Kay Lomax

 

CLASS      28    Two Year Old Filly

1  Silvretta Odilia                                    Sarah Hardwick

 

CLASS      29    Three Year Old Mare

1  New Dawn                                         Susan Butland

2  Dani Kathryn                                      Sarah Dicken

3  Otztaler Sakela                                   Lindsey Miller

4  Oxnead Odette                                   Petra Ingram

 

CLASS      30    Junior Handler

1  Senta                                                Imogen Anthony

2  Oxnead Halo                                      Annabel Ramsey

3  Limerick Sligo                                     Benjamin Hadfield

4  Silvretta Bavarian Breeze                      Katie Stevenson

 

 

 

CLASS      31    One Pony Owner – In hand

1  Silvretta Genelle                                  Ryan Dimmock

2  Oxnead Haven                                    Amanda Nelson

3  Senta                                                Imogen Anthony

4  Limerick Shanballymore-Tobia               Donna Sutton

5  Hanborough Anastasia                         Rebecca Gordon

6  Silvretta Odilia                                    Sarah Hardwick

 

CLASS      32    Senior Best Turnout – Mounted

1  Oxnead Haven                                    Amy Parkes

2  Woodbrown Phoxglove                        Katie Stewart

3  Otztaler Savannah                               Lindsey Miller

4  Oxnead Argon                                    Tracy Osak

5  Silvretta Acrobat                                 Jan Hebblethwaite

6  Jana-Jarisa                                         Joanne Collcutt

 

CLASS      33    One Pony Owner – Ridden

1  Glyn Eryr Kariad                                 Amy Carter

2  Woodbrown Phoxglove                        Katie Stewart

3  Scheiferstein Archer                            Rebecca Mills

4  Nikos de Geramont                              Linda Milroy

5  Bayer                                               Annie Guess

6  Oxnead Argon                                    Tracy Osak

 

CLASS      34    Novice Ridden Mares – Rider 21yrs &

1  Senta                                                Imogen Anthony

2  Britana                                             Izzy Barker

3  Oxnead Haze                                      Natasha Hort

 

CLASS      35    Novice Ridden Stallion or Gelding –

1  Wolontair                                          Tammy Wood

 

CLASS      36    Novice Ridden Stallion or Gelding – Adult

1  Scheiferstein Archer                            Rebecca Mills

2  Silvretta Aragorn                                 Catherine Hood

 

CLASS      37    Novice Ridden Mares – Adult

1  Woodbrown Phoebe                           Bobbie Houghton

2  Regis                                                Selena Ford

3  Spring Mead Cascade                           Laura Neale

4  Hanborough Anastasia                         Tracy Osak

5  Otztaler Savannah                               Lindsey Miller

6  Oxnead Haze                                      Helen Cotton

 

CLASS      41    Veteran (15 – 19yrs) –  In hand

1  Oxnead Waterlord                               Annabel Ramsey

2  Spring Mead Aberdare                         Mick Ingram

3  Majorie                                             Claire Gray

4  Jana-Jarisa                                         Joanne Collcutt

5  Silvretta Galiano                                 Helen Blair

 

CLASS      42    Veteran (20yrs+) – In hand

1  Glyn Eryr Kariad                                 Amy Carter

2  Nobles                                              Lindsey Walton

 

CLASS      43    Veteran (15 – 19yrs) – Ridden

1  Spring Mead Aberdare                         Petra Ingram

2  Rowantree Ash                                   Nichola Glaser

3  Earendil Phoenix                                 Bobbie Houghton

4  Oxnead Waterlord                               Annabel Ramsey

 

CLASS      44    Veteran (20yrs+) – Ridden

1  Nobles                                              Lindsey Walton

2  Silvretta Bavarian Breeze                      Katie Stevenson

3  Glyn Eryr Kariad                                 Amy Carter

 

CLASS      45    Jumping Accumulator

1  Britana                                             Izzy Barker

2  Hydelea Neyo                                     Danielle Essery

3  Spring Mead Cascade                           Laura Neale

4  Nikos de Geramont                              Linda Milroy

5  Senta                                                Imogen Anthony

 

CLASS      46    Novice Handler

1  Majorie                                             Claire Gray

2  Nugget                                              Javan Balderson

3  Silvretta Odilia                                    Sarah Hardwick

4  Limerick Shanballymore-Tobia               Donna Sutton

5  Hanborough Anastasia                         Rebecca Gordon

6  Otztaler Sakela                                   Heather Miller

 

CLASS      47    Handy Pony – Seniors

1  Spring Mead Aberdare                         Petra Ingram

2  Earendil Phoenix                                 Nichola Glaser

3  Woodbrown Phoebe                           Nichola Glaser

4  Walter van de Haflingerstal                   Donna Partlett

5  Silvretta Aragorn                                 Catherine Hood

6  Silvretta Athlete                                  Catherine Hood

 

CLASS      48    Handy Pony – Juniors

1  Silvretta Bavarian Breeze                      Katie Stevenson

2  Senta                                                Imogen Anthony

 

CLASS      49    Western Pleasure

1  Nobles                                              Lindsey Walton

2  Walter van de Haflingerstal                   Donna Partlett

3  Jana-Jarisa                                         Joanne Collcutt

4  Silvretta Acrobat                                 Jan Hebblethwaite

5  Woodbrown Phoebe                           Bobbie Houghton

6  Silvretta Athlete                                  Catherine Hood

 

 

CLASS      50    Western Trail

1  Earendil Phoenix                                 Bobbie Houghton

2  Woodbrown Phoebe                           Bobbie Houghton

3  Jana-Jarisa                                         Joanne Collcutt

4  Silvretta Aragorn                                 Catherine Hood

5  Silvretta Athlete                                  Catherine Hood

 

CLASS      52    Open Ridden Stallions

1  Oxnead Act One                                  Claire Brown

2  Stylo van de Edelweiss                          Joanne Critchlow

3  Oxnead Waterlord                               Annabel Ramsey

 

CLASS      53    Open Ridden Mares

1  Oxnead Schann                                  Hazel Allin

2  Brit van’t Groeske                               Geraldine Vinicombe

3  Glyn Eryr Kariad                                 Amy Carter

4  Woodbrown Phoxglove                        Katie Stewart

5  Hobart Ella                                        Danielle Baron

6  Oxnead Halo                                      Samantha Ramsey

 

CLASS      54    Novice Mares – In hand

1  Limerick Shanballymore-Tobia               Donna Sutton

2  Regis                                                Selena Ford

3  Hanborough Anastasia                         Rebecca Gordon

4  Oxnead Haze                                      Jonathan Hort

5  Otztaler Savannah                               Lindsey Miller

6  Silvretta Galiano                                 Helen Blair

 

CLASS      55    Open Mares- In hand

1  Oxnead Haven                                    Amanda Nelson

2  Oxnead Avril                                      Natasha Hort

3  Oxnead Schann                                  Val Peacock

4  Silvretta Genelle                                  Ryan Dimmock

5  Nobles                                              Lindsey Walton

6  Senta                                                Imogen Anthony

 

CLASS      56    Foals – in hand

1  Silvretta Galina                                   Helen Blair

 

CLASS      57    Stallions – In hand

1  Sultan                                               Emily Bambridge & Hazel Davies

2  Wolontair                                          Jo Critchlow & Lindsay Hague

 

CLASS      58    Geldings –  In Hand

1  Otztaler Amakai                                  January Tewson

2  Silvretta Aragorn                                 Catherine Hood

3  Otztaler Wichado                                Amy Parkes

4  Silvretta Athlete                                  Catherine Hood

5  Nikos de Geramont                              Linda Milroy

6  Silvretta Acrobat                                 Jan Hebblethwaite

 

CLASS      59    Progeny Groups

1  Hobart Samuel Pepys                           Nichola Glaser

1  Scheiferstein Schrana                          Amanda Morgan

1  Sultan                                               Emily Bambridge & Hazel Davies

2  Otztaler Amakai                                  January Tewson

2  Otztaler Savannah                               Lindsey Miller

2  Otztaler Sundara                                 Lindsey Walton

3  Silvretta Galiano                                 Helen Blair

3  Silvretta Galina                                   Helen Blair

3  Silvretta Aragorn                                 Catherine Hood

 

CLASS      60    Family Pony 13 and under and 25yrs+

1  Oxnead Nimmo                                   Lauren Owen

1  Oxnead Nimmo                                   Lily Donovan

 

CLASS      61    Family Pony 14-18 and 25yrs+

1  Oxnead Halo                                      Annabel Ramsey

1  Oxnead Halo                                      Samantha Ramsey

2  Britana                                             Heather Barker

2  Britana                                             Imogen Anthony

 

CLASS      62    Open Ridden Gelding

1  Oxnead Nimmo                                   Lauren Owen

2  Rowantree Ash                                   Nichola Glaser

3  Nugget                                              Elly Koopman

4  Silvretta Whirlwind                              Kate Hands-Harvey

5  Hydelea Neyo                                     Danielle Essery

 

CLASS      63    Ridden Pairs

1  Woodbrown Phoxglove                        Katie Stewart

1  Oxnead Nimmo                                   Lauren Owen

2  Earendil Phoenix                                 Bobbie Houghton

2  Rowantree Ash                                   Nichola Glaser

 

CLASS      64    Junior Working Hunter Pony

1  Silvretta Bavarian Breeze                      Katie Stevenson

2  Senta                                                Imogen Anthony

CLASS      65    Novice Working Hunter Pony

1  Stanly                                               Jenny Pratt

2  Oxnead Schann                                  Roz Brennan

3  Oxnead Halo                                      Samantha Ramsey

4  Sultan                                               Emily Bambridge

5  Stylo van de Edelweiss                          Tammy Wood

6  Cambourne Larissa                              Dawn Humphreys

 

 

 

CLASS      66    Intermediate Working Hunter Pony

1  Earendil Phoenix                                 Nichola Glaser

2  Britana                                             Katie Barker

3  Nikos de Geramont                              Linda Milroy

4  Spring Mead Aberdare                         Petra Ingram

5  Silvretta Whirlwind                              Kate Hands-Harvey

6  Otztaler Wichado                                Amy Parkes

 

CLASS      67    Open Working Hunter Pony

1  Rowantree Ash                                   Nichola Glaser

2  Nikos de Geramont                              Linda Milroy

3  Otztaler Wichado                                Amy Parkes

 

CLASS      68    Concours D’Elegance

1  Otztaler Wichado                                Amy Parkes

2  Nobles                                              Lindsey Walton

 

       CLASS      69    Horse & Hound

1  Earendil Phoenix                                 Bobbie Houghton

2  Rowantree Ash                                   Nichola Glaser

3  Silvretta Whirlwind                              Kate Hands-Harvey

4  Brit van’t Groeske                               Geraldine Vinicombe

 

CLASS      70    Fancy Dress

1  Spring Mead Monet                             Joy Irvine

2  Dani Kathryn                                      Sarah Dicken

3  Oxnead Nimmo                                   Freya Donovan

4  Nugget                                              Elly Koopman

 

CLASS      71    Prettiest Mare

1  Dani Kathryn                                      Sarah Dicken

2  Dudmaston Emelia                              Vanessa Horne

3  Scheiferstein Schrana                          Amanda Morgan

4  Woodbrown Phoxglove                        Katie Stewart

5  Silvretta Galiano                                 Helen Blair

6  Oxnead Avril                                      Joanne Hort

 

CLASS      72    Handsomest Gelding

1  Hydelea Neyo                                     Julie Langford

2  Spring Mead Monet                             Joy Irvine

3  Silvretta Athlete                                  Catherine Hood

4  Otztaler Wichado                                Jo Gleadle

5  Darian                                              Allan Mogridge

6  Hobart Samuel Pepys                           Nichola Glaser

 

 

 

CLASS      73    Matching Pairs

1  Oxnead Haven                                    Amanda Nelson

1  Oxnead Halo                                      Samantha Ramsey

2  Otztaler Sakela                                   Heather Miller

2  Otztaler Savannah                               Lindsey Miller

3  Hobart Samuel Pepys                           Nichola Glaser

3  Renaissance                                       Kay Lomax

4  Silvretta Aragorn                                 Catherine Hood

4  Silvretta Whirlwind                              Alex Hands-Harvey

5  Senta                                                Imogen Anthony

5  Otztaler Amakai                                  January Tewson

6  Walter van de Haflingerstal                   Donna Partlett

6  Darian                                              Stacy Partlett

 

CLASS      74    Intermediate Ridden

1  Oxnead Schann                                  Hazel Allin

2  Otztaler Wichado                                Jo Gleadle

3  Nikos de Geramont                              Linda Milroy

4  Stanly                                               Jenny Pratt

5  Senta                                                Imogen Anthony

6  Scheiferstein Archer                            Rebecca Mills

 

CLASS      75    Beginners Dressage

1  Silvretta Genelle                                  Ryan Dimmock

2  Silvretta Bavarian Breeze                      Katie Stevenson

3  Stylo van de Edelweiss                          Tammy Wood

4  Wolontair                                          Tammy Wood

5  Sultan                                               Emily Bambridge

6  Oxnead Schann                                  Val Peacock

7  Walter van de Haflingerstal                   Donna Partlett

8  Oxnead Haze                                      Jonathan Hort

9  Regis                                                Selena Ford

10  Limerick Sligo                                     Hannah Hadfield

 

CLASS      76    Costume Concours ‘Elegance

1  Oxnead Act One                                  Claire Brown

2  Oxnead Haven                                    Amanda Nelson

3  Britana                                             Izzy Barker

4  Hydelea Neyo                                     Joy Irvine

5  Limerick Shanballymore-Tobia               Donna Sutton

6  Cambourne Larissa                              Dawn Humphreys

 

CLASS      78    Lead Rein – RDA Ridden

1  Limerick Sligo                                     Benjamin Hadfield

 

CLASS      80    Pas Seul

1  Walter van de Haflingerstal                   Donna Partlett

2  Nobles                                              Lindsey Walton

 

 

 

CLASS      81    Chase me Charlie

1  Nikos de Geramont                              Linda Milroy

2  Brit van’t Groeske                               Geraldine Vinicombe

3  Garway Wiseguy                                 Louise Sawalha

4  Hydelea Neyo                                     Danielle Essery

 

CLASS      82    Novice Rider

1  Bayer                                               Annie Guess

2  Limerick Rathea                                  Michelle Lomax

3  Spring Mead Cascade                           Laura Neale

4  Oxnead Haven                                    Amanda Nelson

5  Hydelea Neyo                                     Julie Langford

6  Britana                                             Katie Barker

 

CLASS      84    Novice Rider Jumping

1  Silvretta Bavarian Breeze                      Katie Stevenson

2  Walter van de Haflingerstal                   Donna Partlett

 

CLASS      85    Prix Caprilli

1  Sultan                                               Emily Bambridge

2  Britana                                             Katie Barker

3  Walter van de Haflingerstal                   Donna Partlett

4  Woodbrown Phoebe                           Bobbie Houghton

 

Clifton Activity

 

  1. Earendil Phoenix Bobbie Houghton / Nichola Glaser
  2. Silvretta Bavarian Breeze / Senta Katie Stevenson / Imogen Anthony
  3. N/A
  4. Rowantree Ash Nichola Glaser
  5. Britana Izzy & Katie Barker
  6. Otztaler Wichado Amy Parkes

 

Childrens Performance

  1. Silvretta Bavarian Breeze Katie Stevenson

 

 

Best Newcomer                                          Silvretta Bavarian Breeze                      Katie Stevenson

Golden Oldie                                               Bobbie Houghton

Diamond Oldie                                            Bobbie Houghton

 

Team Challenge – Senior

 

  1. Earendil Phoenix / Rowantree Ash / Woodbrown Phoebe / Oxnead Argon
  2. Silvretta Bavarian Breeze / Silvretta Whirlwind / Garway Wiseguy
  3. Silvretta Galiano / Oxnead Haven / Regis / Otztaler Wichado
  4. Oxnead Nimmo / Oxnead Act One / Silvretta Genelle / Woodbrown Phoxglove
  5. Senta / Nikos de Geramont / Hydelea Neyo / Britana

 

Team Challenge – Junior

 

  1. Darian / Dani Kathryn / Spring Mead Monet
  2. Hobart Samuel Pepys / Silvretta Odilia / Deansford Nadir
  3. Otztaler Sakela / Otztaler Sundara / Oxnead Odette
  4. Hobart Artizan / Reniassance / Scheiferstein Schrana

 

 

Championships

 

Dressagey

Champion                                                                       Rowantree Ash                                        Nichola Glaser

Reserve                                                                            Oxnead Act One                                       Claire Brown

 

Show Jumping

Champion                                                                       Britana                                                        Izzy Barker

Reserve                                                                            Senta                                                           Imogen Anthony

 

Working Hunter

Champion                                                                       Rowantree Ash                                        Nichola Glaser

Reserve                                                                            Silvretta Bavarian Breeze                      Katie Stevenson

 

RDA

Champion                                                     Earendil Phoenix                            Bobbie Houghton

Reserve                                                                            Spring Mead Aberdare                          Petra Ingram

 

Veteran in Hand

Champion                                                                       Glyn Eryr Kariad                                       Amy Carter

Reserve                                                                            Spring Mead Aberdare                          Petra Ingram

 

Veteran Ridden

Champion                                                                       Nobles                                                         Lindsay Walton

Reserve                                                                            Spring Mead Aberdare                          Petra Ingram

 

Novice Ridden

Champion                                                                       Woodbrown Phoebe                             Bobbie Houghton

Reserve                                                                            Wolontair                                                   Tammy Wood

 

Intermediate Ridden

Champion                                                                       Oxnead Schann                                        Hazel Allin

Reserve                                                                            Otztaler Wichado                                    Jo Gleadle

 

Junior Ridden

Champion                                                                       Silvretta Bavarian Breeze                      Katie Stevenson

Reserve                                                                            Oxnead Waterlord                                  Annabel Ramsey

 

Young Rider Ridden

Champion                                                                       Wolontair                                                   Tammy Wood

Reserve                                                                            Britana                                                        Izzy BArker

 

Open Ridden

Champion                                                                       Oxnead Act One                                       Claire Brown

Reserve                                                                            Oxnead Schann                                        Hazel Allin

 

Supreme Ridden

Champion                                                                       Oxnead Act One                                       Claire Brown

Reserve                                                                            Oxnead Schann                                        Hazel Allin

 

Youngstock

Champion                                                                       New Dawn                                                 Suzy Butland

Reserve                                                                            Bernstein                                                    Mark Walters

Best of the Opposite Sex                                           Bernstein                                                    Mark Walters

Best British Bred                                                           Scheiferstein Schrana                            Amanda Morgan

 

Senior

Champion                                                                       Sultan                                                          Emily Bambridge / Hazel Davies

Reserve                                                                            Wolontair                                                   Joanne Critchlow / Lindsay Hague

Best of the Opposite Sex                                           Oxnead Haven                                          Amanda Nelson

Best British Bred                                                           Oxnead Haven                                          Amanda Nelson

Best Mare                                                                       Oxnead Haven                                          Amanda Nelson

 

Supreme in Hand

Champion                                                                       Sultan                                                          Emily Bambridge / Hazel Davies

Reserve                                                Wolontair            Joanne Critchlow / Lindsay Hague